UČBENIŠKI SKLAD

Šola omogoča vsem učencem možnost izposoje učbenikov iz učbeniškega sklada. Cena izposojevalnine je 1/3 nabavne cene učbenika. Le-to trenutno krije Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, tako da je izposoja za starše zastonj. Izposodi se lahko samo celoten komplet učbenikov.

Učbenike učenci dobijo prvi šolski dan, vračajo pa jih zadnja dva tedna pouka v juniju po vnaprej določenem urniku.

Če učenec učbenik poškoduje, izgubi, iztrga liste, upogiba liste ali ga popiše, ga je dolžan nadomestiti z novim ali zanj plačati odškodnino. Višina odškodnine je določena z nabavno ceno in starostjo učbenika.

Ko učenec prejme učbenike, jih mora obvezno oviti in opremiti s svojim imenom. Nalepko z imenom se prilepi na ovitek.

Seznam učbenikov in delovnih zvezkov ter potrebščin za naslednje šolsko leto dobijo učenci ob koncu šolskega leta. Seznami so obljavljeni na spletni strani šole: Seznami.