BRALNA ZNAČKA

BZ logo 1

Bralna značka je izvirna slovenska oblika dela z mladimi bralci, ki si prizadeva za uresničitev gesla Dobro brati in ljubiti brati. Bralna značka ima dvojno vlogo: je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna interesna dejavnost v šoli (in vrtcu), ki naj spodbuja mladino k branju in dviga bralno kulturno mladih. Obenem promovira branje oz. pomembnost branja za zdrav duh posameznika in družbe. (Dežman, 1998, str. 11)

Prve bralne značke, poimenovane po koroškem rojaku, pisatelju Prežihu Vorancu, so bile podeljene na prevaljski osnovni šoli 22. maja 1961. Pobudnika in pionirja Bralne značke sta Stanko Kotnik (tedaj učitelj) in Leopold Suhodolčan (tedaj ravnatelj in uveljavljen mladinski pistatelj). (Dežman, 1998, str. 14)

O Bralni znački si lahko preberete več na njihovi spletni strani.

Vabljeni k sodelovanju pri Bralni znački. Lahko začnete brati že med počitnicami.

Seznami knjig za Bralno značko so stalni, občasno jih dopolnjujemo.

SEZNAMI KNJIG ZA BRALNO ZNAČKO:

Seznam 6. razred

Seznam 7. razred

Seznam 8. razred

Seznam 9. razred

(Skupno 1.545 obiskov, današnjih obiskov 1)