Mednarodni mesec šolskih knjižnic

Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije je ob praznovanju meseca šolskih knjižnic zapisala:
“Letošnje geslo “Povezovanje skupnosti in kultur” opozarja na povezovalni pomen šolskih knjižnic.Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju medosebnih kompetenc, spodbujanju k strpnosti s sprejemanjem drugačnosti in pri razvoju posameznikovega  kritičnega mišljenja, šolski knjižničarji pa so pomemben člen med učencem, učitelji in  starši s sodelovanjem pri medpredmetnem poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi.”

Na Osnovi šoli Kajetana Koviča mesec šolskih knjižnic že tradicionalno praznujemo skupaj s šolsko knjižnico Srednje šole za gostinstvo in turizem Radenci.